Miejska Biblioteka Publiczna w Złotoryi

Strona główna


Dyskusyjny Klub Książki

Dyskusyjny Klub Książki. Najbliższe spotkanie: 19 maja 2021 r. , godz. 12:00, miejsce: "Słodki zakątek" al. Miła 1. Tematem spotkania będzie powieść: "Ukochane równanie profesora" Yoko Ogawa, organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Złotoryi. Dobre książki i kawa.


Uwaga ‼️ BIBLIOTEKA OTWARTA

Od poniedziałku 10.05.2021r. zapraszamy do wypożyczania książek. W ścisłym reżimie sanitarnym! Przypominamy o zasadzie DDM:

Dystans

Dezynfekcja

Maseczka

oraz jedna osoba na 15 m2

Serdecznie zapraszamy! Biblioteka otwarta. Poniedziałek 10.00-18.00, wtorek 10.00-18.00, środa - praca wewnętrzna, czwartek 10.00-18.00, piątek 10.00-18.00, sobota 8.00-15.00

Miejska Biblioteka Publiczna ul. Żeromskiego 2, 59-500 Złotoryja, tel. 76 878 33 28, e-mail: biblioteka@mbp.zlotoryja.pl, www.mbp.zlotoryja.pl


Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

 Do święta pozostał jeszcze 1 dzień.

  Pierwsze informacje o zawodzie bibliotekarza pochodzą jeszcze z czasów starożytnych. Święto zainicjowane zostało natomiast przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich - obchodzone jest każdego roku w dniu 8 maja.

Dziękując - w imieniu swoim i pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Złotoryi - za życzenia od Burmistrza Miasta Złotoryi, Pana Roberta Pawłowskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej, Pana Waldemara Wilczyńskiego, równocześnie składam całej "załodze" naszej instytucji najserdeczniejsze życzenia: zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz satysfakcji z wykonywanych obowiązków zawodowych. Szczególne podziękowania kieruję za aktywną i kreatywną pracę podczas trwającej pandemii.

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Złotoryi - Aneta Wasilewska

 


 

 Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

 

WSPOMNIEŃ CZAR
Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci. To święto nieprzypadkowo obchodzone jest 2 kwietnia. W ten dzień, w 1805 roku urodził się słynny duński baśniopisarz Hans Christian Andersen, autor takich klasyków jak „Brzydkie kaczątko” „Calineczka” czy „Królowa Śniegu”. Święto zostało uchwalone w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY). Każdego roku gospodarzem święta jest inne państwo – impreza odbywała się już w takich krajach jak Japonia, Belgia, Brazylia, Rosja, Hiszpania, Indie, Nowa Zelandia, Egipt, Stany Zjednoczone. Polska także była gospodarzem Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci - w 1979 roku. Z okazji święta, biblioteki, domy kultury czy księgarnie organizują imprezy promujące literaturę dla dzieci – warsztaty, dyskusje, wystawy.

 

W złotoryjskiej książnicy przez 10 lat z okazji tego święta
organizowane były „Noce w Bibliotece”, których niewątpliwą atrakcją było spanie między regałami. Podczas imprez nie tylko zaproszone dzieci bawiły się świetnie...
Zapraszamy do obejrzenia wspominkowego filmiku.

 

 

Tydzień z Internetem 2021 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Złotoryi

 

 

25 marca jest Światowym Dniem Czytania Tolkiena.

Z tej okazji mamy dla Was krótką animację Ale UWAGA!! Oglądajcie uważnie bowiem kryje się w niej zagadka

Z której książki pochodzi prezentowana scena - trzeba podać Tytuł tomu oraz tytuł rozdziału (w tłumaczeniu M. Skibniewskiej)

W animacji dodaliśmy scenę, która występuje w filmie, ale nie ma jej w książce - trzeba króciutko opisać brakujące zdarzenie

Odpowiedzi przesyłajcie e-mailowo na adres: biblioteka@mbp.zlotoryja.pl

do niedzieli 28.03.2021 do godz. 24.00

Autorów poprawnych odpowiedzi nagrodzimy niespodziankami

 

 Tydzień z Internetem 2021 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Złotoryi

 

Tydzień z Internetem 2021 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Złotoryi

Tydzień z Internetem 2021 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Złotoryi

 

Tydzień z Internetem 2021

Złotoryjska biblioteka po raz kolejny włącza się w ogólnoeuropejską akcję „Tydzień z Internetem” („ALL DIGITAL Week”). Jest to coroczna kampania na rzecz integracji i edukacji cyfrowej, promująca potencjał Internetu jako narzędzia pracy, rozrywki, edukacji czy uczestnictwa w życiu społecznym. Wydarzenia w ramach akcji prowadzone są w bibliotekach, domach kultury, szkołach i innych miejscach w całej Europie, a ich uczestnicy w czasie spotkań, seminariów czy warsztatów odkrywają siłę Internetu, zdobywają lub doskonalą swoje kompetencje cyfrowe i umiejętności korzystania z mediów, poznają cyfrowe dziedzictwo kulturowe, uczą się, jak korzystać z technologii w codziennym życiu.

Motywem przewodnim kampanii w 2021 roku jest hasło „My Digital Life”. W tym roku zapraszamy do uczestnictwa w akcji w formie online.
W terminie od 22 do 26 marca, czyli przez cały czas trwania „Tygodnia z Internetem”, na fanpage’u biblioteki oraz na stronie internetowej pod hasłem "Kolekcjonerzy sztuki" publikowane będą materiały edukacyjne dotyczące sposobów korzystania z zasobów internetu, rozwijające zainteresowania oraz pokazujące sposoby przetwarzania udostępnionych na wolnych licencjach dzieł, tworząc własne prace.

Więcej informacji na temat kampanii:
https://alldigitalweek.eu/
http://tydzienzinternetem.pl/#okampanii
#TZI2021

 

 

UWAGA UWAGA!

Drodzy Czytelnicy! Nie martwcie się, NADAL jesteśmy dla Was otwarci

Zapraszamy do wypożyczania! NIEZMIENIONE godziny udostępniania przypominamy poniżej

UWAGA W najbliższą sobotę tj. 27 marca również Biblioteka będzie czynna.

Z Biblioteką zawsze po drodze...Biblioteka czynna: poniedziałek 9:00-17:00, wtorek 9:00-17:00, środa nieczynne, czwartek 9:00-17:00, piątek 9:00-17:00, sobota 8:00-15:00. Uwaga! Biblioteka czynna w 1. i 3. sobotę miesiąca. Miejska Biblioteka |Publiczna w Złotoryi, ul. Żeromskiego 2, 59-500 Złotoryja, tel. 76 878 33 28, e mail: biblioteka@mbp.zlotoryja.pl, www.mbp.zlotoryja.pl

 UWAGA! W związku z wprowadzeniem rozszerzonych zasad bezpieczeństwa w całej Polsce, w sobotę 20 maraca 2021 r. Biblioteka będzie zamknięta. o dalszych działaniach poinformujemy wkrótce, jak tylko otrzymamy rekomendacje z Biblioteki Narodowej.
 
Zapraszamy na 5 odcinek Jeżycjady w naszym wykonaniu w ramach V Ogólnopolskiego Czytania Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz.
 
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.
Szczegółowe informacje pod linkiem ↓

https://www.xn--zotoryja-6ob.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=3&artykul=2380&akcja=artykul

 

 

 

Zapraszamy na 4 odcinek Jeżycjady w naszym wykonaniu w ramach V Ogólnopolskiego Czytania Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz.


 

 

Zapraszamy na 3 odcinek Jeżycjady w naszym wykonaniu w ramach V Ogólnopolskiego Czytania Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz.

 

Zapraszamy na 2 odcinek Jeżycjady w naszym wykonaniu w ramach V Ogólnopolskiego Czytania Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz.

 

 

Zapraszamy na 1 odcinek Jeżycjady w naszym wykonaniu w ramach V Ogólnopolskiego Czytania Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz.

 

 


Miejska Biblioteka Publiczna w Złotoryi zaprasza do udziału w powiatowym konkursie plastyczny. Konkurs przeznaczony dla klas I i II szkół podstawowych powiatu złotoryjskiego Wielkanocna pisanka XXL. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie projektu pisanki w formacie A3 techniką kolażu czyli kompozycję z różnych materiałów (odpadki tkanin, skór, tektury falistej, papierów, gazet, ścinków tekstylnych, włóczki) nakleja się na podłoże (kartkę) i łączy z rysunkiem kredkami bądź farbą. Termin dostarczenia prac: do 26 marca 2021 r. Rozstrzygnięcie konkursu: 30 marca 2021 r. Regulamin do wglądu w siedzibie Organizatora oraz na stronie internetowej www.mbp.zlotoryja.pl. Czekaja nagrody. Miejska Biblioteka Publiczna ul. Żeromskiego 2, 59-500 Złotoryja, tel. 76 878 33 28, e-mail: biblioteka@mbp.zlotoryja.pl, www.mbp.zlotoryja.pl


 

Uwaga! Uwaga! Od dziś tj. 1 marca br. złotoryjska książnica wprowadza nowe godziny udostępniania. Do Biblioteki zapraszamy również w soboty... ale UWAGA! w pierwszą i trzecią sobotę miesiąca. W marcu wypada to tak: 06.03.2021r., 20.03.2021 r.

Z biblioteką zawsze po drodze. Biblioteka czynna: Poniedzialek 9:00-17:00, wtorek 9:00-17:00, środa nieczynne, czwartek 9:00-17:00, piątek 9:00-17:00, sobota 8:00-15:00. Uwaga! Biblioteka czynna w 1. i 3. sobotę miesiąca.Miejska Bibliotreka Publiczna w Złotoryi, ul. Żeromskiego 2, 59-500 Złotoryja, tel 76 878 33 28, e-mail: biblioteka@mbp.zloltoryja.pl, www.mbp.zlotoryja.pl

Dobrych wiadomości nigdy dość! Śpieszymy z ważną dla wielu czytelników informacją.

Złotoryjska książnica z dumą informuje, że pozyskała dotację celową ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną. W związku z powyższym informujemy wszystkich zainteresowanych, iż w 2021 roku będziemy kontynuować współpracę z Legimi.

Uwaga! Ważna informacja:

  • kody dostępu do Legimi, z których korzystali Państwo w tym roku, będą aktywne do północy (00:00) 3 stycznia 2021 roku.
  • 4 stycznia 2021 r. trzeba pobrać nowe kody dostępu, dzięki którym będzie można korzystać z Legimi w roku 2021.
  • Przypominamy, że kody są wydawane wyłącznie czytelnikom biblioteki, po uprzedniej aktualizacji danych osobowych.

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

#zostanwdomui poczytaj razem z nami.Legimi.Uzyskaj dostęp do ponad 60 000 ebooków i audiobooków w aplikacji Legimi na smartfonie, tablecie i komputerze.Przyjdź do złotoryjskiej książnicy z aktualna kartą i odbierz darmowy kod.Ruszmy 4 stycznia 2021 r.Ministerstwo kultury i Dziedzictwa narodowego, Biblioteka Narodowa, Narodowy program Rozwoju Czytelnictwa.

 

Nowe zasady funkcjonowania Biblioteki

„UWAGA CZYTELNICY Nowe zasady funkcjonowania Biblioteki. W Bibliotece może przebywać wyłacznie 1 osoba. Biblioteka czynna:  poniedziałek 10.00-17.00, wtorek 9.00-15.30, środa nieczynne (praca wewnętrzna),  czwartek 10.00-17.00 piątek 9.00-15.30, sobota nieczynne. Brak wolnego dostępu do półek. Czytelnicy obsługiwani są tylko w holu głównym. Książki podaje bibliotekarz. Ograniczenie usług. Nie będzie możliwości skorzystania ze stanowisk komputerowych, usług reprograficznych oraz Czytelni. Działalność kulturalno edukacyjna Biblioteki zawieszona do odwołania.  DWIE STREFY: Wydzielone zostają oddzielne stanowiska do przyjmowania zwrotów i wypożyczania książek. Zachęcamy: skorzystaj z darmowych e-zasobów: Legimi, wolne lektury. W sprawach pilnych! Miejska Biblioteka Publiczna w Złotoryi, ul. Żeromskiego 2, 59-500 Złotoryja, tel. 76 878 33 28, e-mail: biblioteka@mbp.zlotoryja.pl. Znajdź nas na Facebooku